Moscow-Post RSS
20 Января 2018

США йдуть до Криму!

Україна і США підписали Вашінгтонську хартію, яка передбачає безумовне визнання суверенітету України, її інтеграцію до Північноатлантичного альянсу, збільшення присутності США в Криму та іншу співпрацю. Про це в інтерв'ю українському тижневику «Дзеркало тижня» розповів посол США в Києві Вільям Тейлор.

США йдуть до Криму!

«Вашiнгтонська хартія - спроба заповнити вакуум безпеки, в якому знаходиться наша країна, сигнал Російськiй Федерації, що є межі, які не повинна переступати жодна держава, намагаючись відновити сфери свого впливу», - так охарактеризував тижневик підписаний документ.

Американський посол у свою чергу висловив радість від завершення переговорів і підписання держсекретарем Сполучених Штатів Кондолізою Райс та міністром закордонних справ України Володимиром Огризком українсько-американської Хартії про стратегічне партнерство.

За словами Тейлора, в першому розділі хартії підтверджується незалежність, суверенітет і територіальна цілісність двох країн, а також недоторканність кордонів. «Ці принципи - фундаментальні в наших відносинах», - підкреслив дипломат.

Він пояснив, що «Хартія не зобов'язує жодну з двох сторін надавати допомогу військовими засобами». При цьому, стверджує Тейлор, якщо будуть порушення кордону, то в цьому випадку «ми зустрінемося і обговоримо наші подальші кроки».

Другий розділ документа, за словами представника США, присвячений сфері оборони та безпеки.

«У ньому йдеться про те, що обидві країни зацікавлені в сильній, незалежній, демократичній Україні. Поглиблення її інтеграції в європейські структури є обопільним пріоритетом. У цьому розділі знову підкреслюється, що Україна буде членом НАТО. А, визнаючи глобальні загрози стабільності в світі, для їх запобігання Україна і Сполучені Штати будуть зміцнювати свою співпрацю в питаннях оборони і безпеки », - зазначив посол.

Крім того, Тейлор розповів, що в документі прописані і конкретні кроки, спрямовані на підвищення рівня підготовки і поставок військової техніки для українських сил.

Також, за його словами, в хартії є ще кілька розділів. «Так, третій розділ присвячено питанням економіки, торгівлі та співробітництва у сфері енергетики. У четвертому йдеться про зміцнення демократії. А п'ятий розділ присвячений розширенню контактів між людьми та співробітництва в галузі культури. Тут мова йде і про те, що Україна вітає намір Сполучених Штатів збільшити свою дипломатичну присутність в Криму », - пояснив дипломат.

При цьому додав, що формат присутності на півострові поки що обговорюється. «Але це може бути структура з певними консульськими функціями», - сказав він.

Також, за словами Тейлора, в підписаному двосторонньому документі йдеться і про енергетичну безпеку. «Збираємося почати роботу двосторонньої робочої групи з енергетичної безпеки, а також розвивати тристоронній діалог між Сполученими Штатами, Україною і Європейським Союзом», - пояснив посол.

Що стосується поточної ситуації - заборгованості України за газ, то, на думку Тейлора, «проблему треба вирішувати за столом переговорів, оскільки це комерційний спір».

«А якщо переговори нічого не дадуть - звернутися в міжнародний арбітражний суд. Але цей спір не можна вирішувати шляхом відключення споживачів від газу », - підсумував дипломат.

Як повідомлялося, напередодні стало відомо, що документ, погоджений Україною та США для підписання, містить у собі ще ряд уточнень. Зокрема, в ньому йде мова про підтримку Києва в протистоянні з Москвою навколо виведення Чорноморського флоту Росії з Криму.

Коментуючи цей документ, заступник помічника державного секретаря США з питань Європи і Євразії Девід Меркель сказав, що мова йде про те, щоб відхилити заявку Москви на сферу впливу вздовж російських кордонів.

«Це чіткий сигнал з боку США та України, що їх партнерство міцне, і що Україна впевнено йде шляхом до демократії та європейської інтеграції», - підкреслив Меркель.

Смотрите также:

Україна зробила інтернету NET

Україна зробила інтернету NET

Мільйони українців в шоці! Петро Порошенко свої указам заборонив доступ до популярних російських інтернет-сервісів. Указ повинен був вступити в силу вже сьогодні.

17 Мая, 9:06

Україна ставить РФ умови по «Євробаченню-2017»

Україна ставить РФ умови по «Євробаченню-2017»

Представники української влади назвали російських співаків, хто не зможе виступити на «Євробаченні-2017». Про це повідомляє кореспондент The Moscow Post з посиланням на місцеві ЗМІ.

16 Мая, 9:31

The Moscow Post — ежедневная информационно-аналитическая газета
Rambler's Top100 Яндекс.Метрика

Все что вредно для вашего здоровья