Moscow-Post RSS
24 Апреля 2018
 

США йдуть до Криму!

Україна і США підписали Вашінгтонську хартію, яка передбачає безумовне визнання суверенітету України, її інтеграцію до Північноатлантичного альянсу, збільшення присутності США в Криму та іншу співпрацю. Про це в інтерв'ю українському тижневику «Дзеркало тижня» розповів посол США в Києві Вільям Тейлор.

США йдуть до Криму!

«Вашiнгтонська хартія - спроба заповнити вакуум безпеки, в якому знаходиться наша країна, сигнал Російськiй Федерації, що є межі, які не повинна переступати жодна держава, намагаючись відновити сфери свого впливу», - так охарактеризував тижневик підписаний документ.

Американський посол у свою чергу висловив радість від завершення переговорів і підписання держсекретарем Сполучених Штатів Кондолізою Райс та міністром закордонних справ України Володимиром Огризком українсько-американської Хартії про стратегічне партнерство.

За словами Тейлора, в першому розділі хартії підтверджується незалежність, суверенітет і територіальна цілісність двох країн, а також недоторканність кордонів. «Ці принципи - фундаментальні в наших відносинах», - підкреслив дипломат.

Він пояснив, що «Хартія не зобов'язує жодну з двох сторін надавати допомогу військовими засобами». При цьому, стверджує Тейлор, якщо будуть порушення кордону, то в цьому випадку «ми зустрінемося і обговоримо наші подальші кроки».

Другий розділ документа, за словами представника США, присвячений сфері оборони та безпеки.

«У ньому йдеться про те, що обидві країни зацікавлені в сильній, незалежній, демократичній Україні. Поглиблення її інтеграції в європейські структури є обопільним пріоритетом. У цьому розділі знову підкреслюється, що Україна буде членом НАТО. А, визнаючи глобальні загрози стабільності в світі, для їх запобігання Україна і Сполучені Штати будуть зміцнювати свою співпрацю в питаннях оборони і безпеки », - зазначив посол.

Крім того, Тейлор розповів, що в документі прописані і конкретні кроки, спрямовані на підвищення рівня підготовки і поставок військової техніки для українських сил.

Також, за його словами, в хартії є ще кілька розділів. «Так, третій розділ присвячено питанням економіки, торгівлі та співробітництва у сфері енергетики. У четвертому йдеться про зміцнення демократії. А п'ятий розділ присвячений розширенню контактів між людьми та співробітництва в галузі культури. Тут мова йде і про те, що Україна вітає намір Сполучених Штатів збільшити свою дипломатичну присутність в Криму », - пояснив дипломат.

При цьому додав, що формат присутності на півострові поки що обговорюється. «Але це може бути структура з певними консульськими функціями», - сказав він.

Також, за словами Тейлора, в підписаному двосторонньому документі йдеться і про енергетичну безпеку. «Збираємося почати роботу двосторонньої робочої групи з енергетичної безпеки, а також розвивати тристоронній діалог між Сполученими Штатами, Україною і Європейським Союзом», - пояснив посол.

Що стосується поточної ситуації - заборгованості України за газ, то, на думку Тейлора, «проблему треба вирішувати за столом переговорів, оскільки це комерційний спір».

«А якщо переговори нічого не дадуть - звернутися в міжнародний арбітражний суд. Але цей спір не можна вирішувати шляхом відключення споживачів від газу », - підсумував дипломат.

Як повідомлялося, напередодні стало відомо, що документ, погоджений Україною та США для підписання, містить у собі ще ряд уточнень. Зокрема, в ньому йде мова про підтримку Києва в протистоянні з Москвою навколо виведення Чорноморського флоту Росії з Криму.

Коментуючи цей документ, заступник помічника державного секретаря США з питань Європи і Євразії Девід Меркель сказав, що мова йде про те, щоб відхилити заявку Москви на сферу впливу вздовж російських кордонів.

«Це чіткий сигнал з боку США та України, що їх партнерство міцне, і що Україна впевнено йде шляхом до демократії та європейської інтеграції», - підкреслив Меркель.

Первая полоса Политика В мире Экономика Культура Спорт Происшествия Общество Авторская колонка

О газете Рекламный отдел
The Moscow Post — ежедневная информационно-аналитическая газета
18+ Сетевое издание The Moscow Post © Любое копирование, в т.ч. отдельных частей текстов или изображений, публикация и републикация, перепечатка или любое другое распространение информации, в какой бы форме и каким бы техническим способом оно не осуществлялось, строго запрещается без предварительного письменного согласия со стороны редакции. Допускается цитирование материалов сайта без получения предварительного согласия, с обязательной прямой, открытой для поисковых систем гиперссылкой на сайт (с указанием названия «Сетевое издание The Moscow Post») не ниже, чем во втором абзаце текста, либо сразу после заимствованного материала, при нажатии на которое осуществляется переход на сайт http://www.moscow-post.com
Rambler's Top100 Яндекс.Метрика