Moscow-Post RSS
17 Декабря 2017

США почали розiграш української карти.

Україна позбавлена запасу часу, з реалізацією проектів транзиту російського газу в Європу «Північний потік» і «Південний потік» її стратегічний вплив на Росію та Європу буде різко знижений, а значить Київ в деякій мірі втратить значення для США.

США почали розiграш української карти.

Київ буде всіляко намагатися залучити Європейський Союз до переговорного процесу з Москвою з газової проблематики. Таким чином українська сторона досить ефективно виконує політичне замовлення США, суть якого полягає в провокації нової конфліктної теми в російсько-європейському порядку. Про це в бесіді з кореспондентом Moscow-Post Ukraine заявив експерт з проблем безпеки Віктор Якубян.

Варто зазначити, що Держдепартамент США вже встиг виступити із заявою з приводу російсько-українських переговорів, підкресливши свою стурбованість тим, що «Газпром» «відрізав продаж газу Україні». На думку Якубяна, з іншого боку для київських політиків, добре знайомих з катастрофічним станом українських ГТС, важливо залучити до проблеми транзиту увагу європейських країн, що ще важливіше переконати їх виділити кошти на відновлення мереж, а також побудувати таку схему оплати за транзит, щоб і Росія побічно фінансувала ці витрати, але при цьому не знайшла ніяких контролюючих функцій.

Експерт вважає, що Україна позбавлена запасу часу, оскільки з реалізацією проектів альтернативного транзиту російського газу в Європу «Північний потік» і «Південний потік» її стратегічний вплив на Росію та Європу буде різко знижений, а значить Київ в деякій мірі втратить значення для США. «Ми є свідками початку розіграшу української карти, і це можна вважати продовженням подій Кавказу серпня 2008 року. Соціально-економічна дестабілізація в Україні була справою часу. Зруйнована гривня, зупинена металургійна промисловість, економічний спад - "переддефолтний стан" - обов'язково обернулися б екстраординарними подіями. Газова війна, що розігрівається сьогодні, дозволить розбавити інформаційний простір "зовнішнім фактором" і затіяти на полі України міжнародну "розборку" », - вважає Якубян.

За словами Якубяна, у свою чергу, Москва не зацікавлена в широкому участі ЄС у питаннях, що стосуються виключно Росії та України, оскільки воно обов'язково обернеться посиленням європейських політичних позицій в Україні, втручанням у процес визначення транзитних тарифів, а в підсумку, можливо, і загостренням відносин з російською стороною. Постійний представник Росії при ЄС Володимир Чижов вже прямо заявив про те, що Росія не бачить необхідності посередництва ЄС у переговорах між Москвою і Києвом про врегулювання чергового газового спору, - нагадав Якубян.

Смотрите также:

Україна зробила інтернету NET

Україна зробила інтернету NET

Мільйони українців в шоці! Петро Порошенко свої указам заборонив доступ до популярних російських інтернет-сервісів. Указ повинен був вступити в силу вже сьогодні.

17 Мая, 9:06

Україна ставить РФ умови по «Євробаченню-2017»

Україна ставить РФ умови по «Євробаченню-2017»

Представники української влади назвали російських співаків, хто не зможе виступити на «Євробаченні-2017». Про це повідомляє кореспондент The Moscow Post з посиланням на місцеві ЗМІ.

16 Мая, 9:31

The Moscow Post — ежедневная информационно-аналитическая газета
Rambler's Top100 Яндекс.Метрика

Все что вредно для вашего здоровья