Moscow-Post RSS
21 Января 2018

Аблязова не хочуть видавати Україні?

Українська Гельсінська спілка з прав людини і проект « Без кордонів » звернулися до французької сторони з проханням не видавати Україні колишнього голови ради директорів БТА Банку Мухтара Аблязова , повідомляє кореспондент The Moscow Post з посиланням на місцеві ЗМІ

Аблязова не хочуть видавати Україні?

Правозахисники вважають , що « унікальність » ситуації з Аблязовим , оскільки до цього часу не було прецедентів , коли Україна вимагала екстрадицію іноземного громадянина , який ніколи не проживав країні.

« А юридичним приводом до порушення кримінальної справи стала заява від підприємства з іноземним капіталом , власником якого донедавна був сам Аблязов » , = - пишуть правозахисники.

Нагадаємо , що Мухтар Кабуловіч Аблязов (16 травня 1963 року) - колишній міністр енергетики , індустрії і торгівлі Казахстану (квітень 1998 - жовтень 1999 ) , казахстанський олігарх.

Мухтар Кабуловіч Аблязов народився 16 травня 1963 селі Галкино Ленінського ( Казигуртскій ) району Південно-Казахстанської області. У 1986 році Аблязов закінчив Московський інженерно -фізичний інститут за спеціальністю « фізик -теоретик » ) , пізніше Євразійський Інститут Ринку. Після закінчення інституту працював інженером , молодшим науковим співробітником , інженером КазГУ .

У 1990 році вступив до аспірантури МІФІ , але в тому ж році кинув її заради бізнесу) . З 1991 по 1993 роки був директором МП « Мадіна » (директор ряду малих підприємств) , а з 1993 по 1997 роки був засновником , власником і президентом казахстанської холдингової компанії «Астана - Холдинг».

З червня 1997 Аблязов був президентом АТВТ « KEGOС » , а з квітня 1998 по жовтень 1999 року є міністром енергетики , індустрії і торгівлі Казахстану в уряді Нурлана Балгімбаєва . У жовтні 1999 року пішов у відставку , і з цього часу перебуває під слідством у справі про розкрадання грошових коштів , приховуванні доходів , створенні злочинної групи і перевищенні посадових повноважень.

З січня по вересень 2001 року було головою ради директорів ЗАТ « Казахстан авіалінії » , а з березня 2001 по березень 2002 року - головою ради директорів ВАТ « Темірбанк» , що знаходиться у власності «Астана - Холдингу ».

У вересні 2001 року був затриманий правоохоронними органами , але незабаром був звільнений. Після звільнення з-під варти в листопаді 2001 року Аблязов став одним з організаторів , спонсорів і керівників руху « Демократичний вибір Казахстану».

З лютого 2002 року перебував під підпискою про невиїзд , а в березні був заарештований за створення злочинної групи , незаконну підприємницьку діяльність і зловживання службовим становищем. Влітку був засуджений до 6 років позбавлення волі , але в квітні 2003 року президент Нурсултан Назарбаєв помилував Аблязова .

З листопада 2003 до травня 2005 року був членом Ради директорів ВАТ « Красноярсккрайуголь » , а з січня 2005 року є Президентом ТОВ Інвестиційно - Промислова Група « Євразія»

З травня 2005 по 2 лютого 2009 року було Головою Ради Директорів АТ «Банк ТуранАлем » , а 2 лютого 2009 Постановою Агентства Республіки Казахстан з регулювання та нагляду за фінансовим ринком і фінансовими організаціями ( АФН) Аблязов був відсторонений від посади голови банку «у зв'язку з визнанням його діяльності не відповідає інтересам вкладників і кредиторів банку , а також вимогам чинного законодавства ». У лютому того ж року Мухтар Аблязов залишив Казахстан і зараз переховується у Великобританії.

6 серпня 2009 Прокуратура Алмати завершила попереднє слідство у справі про розкрадання коштів в БТА Банку та Темірбанку , в яких звинувачувався Аблязов . У жовтні 2009 року Слідчий комітет при МВС Росії сформулював йому звинувачення в організації на території Росії шахрайської схеми з метою розкрадання активів казахстанського банку в розмірі більше 70 млн дол США .

На 2009 рік був президентом ІПГ «Євразія» , вів приватний бізнес , в основному в Росії . В даний час всі проекти групи заморожені, частина вже побудованих об'єктів , як логістичний комплекс « Північне Домодедово » , продані іншим компаніям.

У жовтні 2010 року російський суд видав санкцію на арешт Мухтара Аблязова , а 27 січня 2011 Генеральна Прокуратура Казахстану направила до Великобританії клопотання про екстрадицію Мухтара Аблязова .

1 серпня 2013 суд міста Екс -ан - Прованс ухвалив рішення заарештувати Аблязова на 40 діб . Повідомлялося , що розглядається питання про його екстрадицію до Росії

Смотрите также:

Україна зробила інтернету NET

Україна зробила інтернету NET

Мільйони українців в шоці! Петро Порошенко свої указам заборонив доступ до популярних російських інтернет-сервісів. Указ повинен був вступити в силу вже сьогодні.

17 Мая, 9:06

Україна ставить РФ умови по «Євробаченню-2017»

Україна ставить РФ умови по «Євробаченню-2017»

Представники української влади назвали російських співаків, хто не зможе виступити на «Євробаченні-2017». Про це повідомляє кореспондент The Moscow Post з посиланням на місцеві ЗМІ.

16 Мая, 9:31

The Moscow Post — ежедневная информационно-аналитическая газета
Rambler's Top100 Яндекс.Метрика

Все что вредно для вашего здоровья