Moscow-Post RSS
14 Декабря 2017

Рада задумалася про «мовний закон»

Сьогодні Верховна Рада України створила тимчасову спеціальну комісію з підготовки законопроекту про розвиток і застосування мов в Україні, повідомили кореспонденту The Moscow Post в Раді.

Рада задумалася про «мовний закон»

Головою комісії парламент затвердив віце-спікера Руслана Кошулинського. Крім того, до складу комісії увійшли народні депутати Світлана Фабрикант (Партія регіонів), Володимир Яворівський («Батьківщина»), Марія Матіос («УДАР»), Ірина Фаріон («Свобода»).

За постанову про створення цієї комісії проголосували 275 депутатів з 341.

Нагадаємо, що 23 лютого 2014 року на екстреному засіданні Верховної ради України 232 депутати проголосували за прийняття Закону № 1190 «Про визнання таким, що втратив чинність Закону України „Про засади державної мовної політики“. У той же час лідер партії «Свобода» Олег Тягнибок пообіцяв прийняти новий закон про мови, який буде розроблятися спільно з представниками національних меншин. Через два дні лідер партії УДАР Ст. Кличко заявив, що «це рішення було неправильним. До цього питання потрібно було підходити не сьогодні, а через місяць, через два. Ми цей закон тепер повинні переглянути».

Генеральний секретар Ради Європи висловив жаль з приводу скасування закону. Верховний комісар ОБСЄ у справах національних меншин заявила, що «Рішення Верховної ради України про скасування закону про основи державної мовної політики від 2012 року може призвести до подальшого загострення». З критикою скасування закону виступили представник МЗС Росії з прав людини і спікер Ради Федерації РФ. Міністри закордонних справ Болгарії і Румунії розцінили скасування закону як крок у невірному напрямку, міністр закордонних справ Греції висловив розчарування їй.

Представник МЗС Угорщини заявив, що скасування закону «може поставити під питання прихильність нової української влади демократії» і висловив серйозну заклопотаність. Президент Румунії висловив здивування, а міністр закордонних справ Польщі назвав скасування закону помилкою.

28 лютого представник Турчинова, призначеного Верховною Радою в. о. президента, заявив, що Турчинов накладе вето на закон про скасування мовного закону

Смотрите также:

Україна зробила інтернету NET

Україна зробила інтернету NET

Мільйони українців в шоці! Петро Порошенко свої указам заборонив доступ до популярних російських інтернет-сервісів. Указ повинен був вступити в силу вже сьогодні.

17 Мая, 9:06

Україна ставить РФ умови по «Євробаченню-2017»

Україна ставить РФ умови по «Євробаченню-2017»

Представники української влади назвали російських співаків, хто не зможе виступити на «Євробаченні-2017». Про це повідомляє кореспондент The Moscow Post з посиланням на місцеві ЗМІ.

16 Мая, 9:31

The Moscow Post — ежедневная информационно-аналитическая газета
Rambler's Top100 Яндекс.Метрика

Все что вредно для вашего здоровья