Moscow-Post RSS
17 Декабря 2017

«Регіонали» незадоволені конституцією

Конституційної реформи на Україні не буде, так як Партію регіонів не влаштовує конституція України 2004 року, повідомляє кореспондент The Moscow Post з посиланням на місцеві ЗМІ.

«Регіонали» незадоволені конституцією

«Були ущемлені права місцевого самоврядування, закладений конфлікт всередині самої влади, уряд міг прийняти рішення, а президент міг їх скасувати. Я думаю, що ці питання потрібно виправити, і зробити це можна лише законним шляхом», - заявив депутат парламенту від правлячої Партії регіонів Владислав Лук'янов.

Так само він додав, що «готовий підтримати зміни до конституції, але лише за умови, що вони будуть добре опрацьовані і їх потім не будуть скасовувати суди».

Нагадаємо, що під час Помаранчевої революції (на початку грудня 2004 року) президент Кучма (за підтримки соцпартії Мороза, компартії Симоненко, за підтримки прем'єр-міністра Януковича) поставив умову, що погодиться на «переголосування другого туру президентських виборів» тільки в обмін на ухвалення в парламенті «Конституційної реформи» (до цього часу Верховний Суд України вже ухвалив 3 грудня 2004 року рішення про «неможливість встановлення результату на виборах президента, з причини масових фальсифікацій»).

Для подолання гострої політичної кризи, прагнучи зупинити ескалацію протистояння в країні, за вимогою політичних сил Леоніда Кучми, Віктора Януковича, соцпартії, компартії - 8 грудня 2004 року Верховна Рада прийняла 402 голоси «за», зокрема «за» голосувала вся фракція «Партії регіонів»; але не голосувала вся фракція «Блоку Юлії Тимошенко» і особисто Віктор Ющенко і Юлія Тимошенко) Закон України № 2222-IV «про внесення змін до Конституції України» та (в пакеті до нього) «Закон про внесення змін у закон про вибори Президента» (останній дозволив провести переголосування другого туру виборів Президента). Президент України Леонід Кучма підписав ці документи негайно після голосування - на трибуні Верховної Ради.

Закон про зміни до Конституції (про політичну реформу) передбачав перехід від президентсько-парламентської до парламентсько-президентської форми управління - тобто формування уряду здійснював не президент, а «коаліція депутатських фракцій»; також термін повноважень Верховної Ради був продовжений до 5 років (за Конституцією-1996 - 4 роки).

Згідно з прикінцевими та перехідними положеннями закону, основні положення «Конституційної реформи» починали діяти з моменту інавгурації нового президента, а менш значущі положення (відносяться до системи місцевого самоврядування) з 1 січня 2006 року, або з 1 вересня 2005 (залежно від того, до 1 вересня 2005 року прийнятий «Закон про місцеве самоврядування» (законопроект 3207-1), який згодом так і не був прийнятий).

Смотрите также:

Україна зробила інтернету NET

Україна зробила інтернету NET

Мільйони українців в шоці! Петро Порошенко свої указам заборонив доступ до популярних російських інтернет-сервісів. Указ повинен був вступити в силу вже сьогодні.

17 Мая, 9:06

Україна ставить РФ умови по «Євробаченню-2017»

Україна ставить РФ умови по «Євробаченню-2017»

Представники української влади назвали російських співаків, хто не зможе виступити на «Євробаченні-2017». Про це повідомляє кореспондент The Moscow Post з посиланням на місцеві ЗМІ.

16 Мая, 9:31

The Moscow Post — ежедневная информационно-аналитическая газета
Rambler's Top100 Яндекс.Метрика

Все что вредно для вашего здоровья