Moscow-Post RSS
24 Октября 2017

«УДАР» «проштовхує» свій проект через Раду?

Сьогодні стало відомо, що апарат Верховної ради зареєстрував постанову опозиції про повернення до конституції в редакції 2004 року, повідомили кореспонденту The Moscow Post в Раді.

«УДАР» «проштовхує» свій проект через Раду?

«Є інформація, що вже зареєстрували (постанова. - прим.ред.). Реєстраційний номер 4154», - повідомив пресі народний депутат фракції УДАР Валерій Карпунцов.

Він зазначив, що в кабінеті голови Верховної ради Володимира Рибака триває нарада з лідерами фракцій. Так що зараз обговорюється питання внесення цієї постанови до порядку денного.

Цікаво, але народний депутат (фракція «Батьківщина») Олександра Кужель спростувала ці слова.

«Поки у мене немає такої інформації, але ми з ранку цього чекаємо», - зазначила вона.

Раніше опозиція вимагала поставити на голосування в сесійній залі 18 лютого постанову про повернення до конституції в редакції 2004 року, втім Партія регіонів була проти.

Нагадаємо, що під час Помаранчевої революції (на початку грудня 2004 року) президент Кучма (за підтримки соцпартії Мороза, компартії Симоненко, за підтримки прем'єр-міністра Януковича) поставив умову, що погодиться на «переголосування другого туру президентських виборів» тільки в обмін на ухвалення в парламенті «Конституційної реформи» (до цього часу Верховний Суд України вже ухвалив 3 грудня 2004 року рішення про «неможливість встановлення результату на виборах президента, з причини масових фальсифікацій»).

Для подолання гострої політичної кризи, прагнучи зупинити ескалацію протистояння в країні, за вимогою політичних сил Леоніда Кучми, Віктора Януковича, соцпартії, компартії - 8 грудня 2004 року Верховна Рада прийняла 402 голоси «за», зокрема «за» голосувала вся фракція «Партії регіонів»; але не голосувала вся фракція «Блоку Юлії Тимошенко» і особисто Віктор Ющенко і Юлія Тимошенко) Закон України № 2222-IV «про внесення змін до Конституції України» та (в пакеті до нього) «Закон про внесення змін у закон про вибори Президента» (останній дозволив провести переголосування другого туру виборів Президента). Президент України Леонід Кучма підписав ці документи негайно після голосування - на трибуні Верховної Ради.

Закон про зміни до Конституції (про політичну реформу) передбачав перехід від президентсько-парламентської до парламентсько-президентської форми управління - тобто формування уряду здійснював не президент, а «коаліція депутатських фракцій»; також термін повноважень Верховної Ради був продовжений до 5 років (за Конституцією-1996 - 4 роки).

Згідно з прикінцевими та перехідними положеннями закону, основні положення «Конституційної реформи» починали діяти з моменту інавгурації нового президента, а менш значущі положення (відносяться до системи місцевого самоврядування) з 1 січня 2006 року, або з 1 вересня 2005 (залежно від того, до 1 вересня 2005 року прийнятий «Закон про місцеве самоврядування» (законопроект 3207-1), який згодом так і не був прийнятий). Тепер опозиція намагається повернути Конституцію 2004 року, але навряд чи це у неї вийде...

Смотрите также:

Україна зробила інтернету NET

Україна зробила інтернету NET

Мільйони українців в шоці! Петро Порошенко свої указам заборонив доступ до популярних російських інтернет-сервісів. Указ повинен був вступити в силу вже сьогодні.

17 Мая, 9:06

Україна ставить РФ умови по «Євробаченню-2017»

Україна ставить РФ умови по «Євробаченню-2017»

Представники української влади назвали російських співаків, хто не зможе виступити на «Євробаченні-2017». Про це повідомляє кореспондент The Moscow Post з посиланням на місцеві ЗМІ.

16 Мая, 9:31

The Moscow Post — ежедневная информационно-аналитическая газета
Rambler's Top100 Яндекс.Метрика

Все что вредно для вашего здоровья